marini
11 فروردین 1402 - 10:17

سفر لاوروف به ترکیه برای رایزنی درباره سوریه و اوکراین

رسانه ترکیه‌ای از سفر هفدهم و هجدهم فروردین وزیر خارجه روسیه به آنکارا برای رایزنی درباره روابط دوجانبه و گفت‌و‌گو در خصوص اوکراین و سوریه خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که قرار است هفته آینده مسکو میزبان نشست چهارجانبه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه باشد، وزیر خارجه روسیه قرار است هفدهم و هجدهمم فروردین به آنکارا سفر کند.

شبکه تلویزیونی «ان‌تی‌وی» ترکیه گزارش داد که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه ششم و هفتم آوریل (17 و 18 فروردین) به ترکیه سفر می‌کند.

طبق گزارش این رسانه ترکیه‌ای، جنگ اوکراین و تحولات سوریه و همچنین بازرگانی، مسائل انرژی و روابط دوجانبه مسکو و آنکارا در جریان سفر لاوروف مورد بحث قرار خواهد گرفت.

گمانه‌زنی رسانه‌ای درباره سفر لاوروف به آنکارا در حالی انجام می‌گیرد که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفته بود که خواستار تحقق صلح بین روسیه و اوکراین از طریق مذاکرات و از نزدیک‌ترین زمان ممکن هستیم.

رئیس‌جمهور ترکیه که در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «کاتالین نوواک» همتای مجارستانی خود این اظهارات را مطرح کرد، افزود: صلح (در اوکراین) تضمین کننده امنیت و ثبات کشورهای منطقه است.

سفر وزیر خارجه روسیه به ترکیه در شرایطی انجام خواهد شد که قرار است نشست چهارجانبه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه در سطح معاونان وزیران خارجه با هدف نزدیک کردن دیدگاه‌های سوریه و ترکیه در مسکو برگزار شود.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرد که این نشست دوشنبه هفته آینده در مسکو برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1118924