marini
13 بهمن 1401 - 13:37

باید به شاخص‌های پیروزی و تداوم انقلاب توجه داشته باشیم

نیشابور ـ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید نگاه و توجه ویژه ای به شاخص‌ها و عواملی که باعث پیروزی و تداوم انقلاب است، داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف پیش ازظهر پنجشنبه در یادواره ۲۴۰۰ شهید نیشابور بزرگ و مراسم سالروز شهادت سردار سرتیپ پاسدار محسن قاجاریان اظهار کرد: شهرستان نیشابور شهرستان ویژه‌ای است تاریخ این شهر از استثنایی بودن آن حکایت دارد در این شهر بارها وبارها اشغال و تخریب انجام شده است ولی دوباره با افتخار ساخته شده و این شهر به به راستی که شهر مقاومت و ایستادگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حوادث اخیر، دشمن از همه جهات بر جمهوری اسلامی ایران تاخت و هدف آنان تخریب انقلاب و نظام یعنی مردم و رهبری به وسیله جنگ ترکیبی، فشار اقتصادی و تبلیغات منفی و کاذب بسیار شدید بود.

وی بیان کرد: انقلاب حاصل اراده و همت امام راحل بود و امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را بر پایه سنت‌های الهی و مردم داری پایه گذاری کردند و امروز هم این مسیر انقلاب با همان شاخص‌ها ادامه می‌شود.

قالیباف ابراز کرد: امام خمینی (ره) احترام، ارزش و اساس انقلاب را مردم می‌دانست و لحظه‌ای از مردم غفلت نکردند و با دو پایه اساسی مبتنی بر سنت‌های الهی و مردم داری، انقلاب را پایه‌گذاری کردند و به پیروزی رساندند و آن را تداوم دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید ادامه مسیر انقلاب به شاخص‌ها توجه کرد تاکید کرد: باید نگاه و توجه ویژه ای به شاخص‌ها و عواملی که باعث پیروزی و تداوم انقلاب است، داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما در دوران دفاع مقدس نیز رمز پیروزی‌مان با وحدت کلمه و در سایه فرماندهی امام خمینی (ره) و حضور مردم در صحنه بود، یک سازماندهی کاملاً مردمی و برخواسته از خانه تا پشت خاک ریز و خط مقدم و به همین دلیل معتقدیم که این انقلاب با حضور مردم شکل گرفته است.

قالیباف تصریح کرد: انقلاب اسلامی دو رکن اساسی دارد رهبر و مردم که امروز برگزاری مجالس و یادواره‌ها علاوه بر یاداوری خاطرات دهه فجر انقلاب و دفاع مقدس باید ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را نیز برای ما تبیین کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014916