marini
11 فروردین 1402 - 15:51

اشکالات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دشتی برطرف شود

بوشهر- امام جمعه دشتی گفت: اشکالات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان و شهرستان دشتی برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه خورموج با تسلیت وفات حضرت خدیجه کبری (س) اظهار داشت: طبق آیه قرآن حضرت خدیجه ام المومنین و مادر همه ما هست.

‎وی اضافه کرد: وقتی پیامبر به رسالت مبعوث شدند اول بانویی که ایمان آوردند حضرت خدیجه علیهاالسلام بودند و این بانوی بزرگوار که اول ثروتمند در منطقه حجاز بود همه این مال و ثروت را در راه خدا و پیامبر مصرف کرد. لذا ما همه مدیون زحمات این بانو هستیم.

امام جمعه دشتی با گرامیداشت ‎ ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی بیان کرد: امام راحل عظیم الشأن رضوان الله علیه در وصف این عید چنین فرمودند: «۱۲ فروردین- که روز نخستین حکومت اللَّه است- از بزرگ‌ترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.

‎ وی با اشاره به ۱۳ فروردین روز طبیعت افزود: طبیعت و جنگل‌ها و مراتع سرسبز و زیبا از نعمت‌های خداوند است و باید خدا را بخاطر این نعمات شاکر و قدردان باشیم و آن را حفاظت کرده و از بین نبریم.

زاهددوست با بیان اینکه پرداخت اقساط ۶۰ میلیون تومانی مسکن ملی در توان خانواده‌های کم‌درآمد نیست اضافه کرد: باید اشکالات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان و شهرستان دشتی برطرف شود.

‎ وی ادامه داد: اجرای این طرح برای خانه‌دار شدن افراد کم‌درآمد پیش‌بینی شده و در عین حال از مردم خواسته می‌شود هر سه ماه ۴۰ میلیون تومان و در چند ماه اخیر ماهیانه ۶۰ میلیون پرداخت شود و از طرفی هم هنوز سقفی برای پرداخت کل مبلغ مشخص نشده است که این با اصل هدف طرح که رسیدگی به مسکن افراد کم درآمد است سازگار نیست چرا که پرداخت این اقساط سنگین در توان خانواده‌های کم‌درآمد نیست.

‎ امام جمعه دشتی بیان کرد: خانواده‌هایی متقاضی دریافت مسکن ملی مستضعفین و کم درآمدها و کارگران هستند که اجاره‌نشین هستند لذا به هیچ عنوان در کنار پرداخت اجاره‌بهای سنگین قادر به پرداخت این اقساط سنگین نیستند و بنابراین این طرح نمی‌تواند مشکل خانواده‌های محروم و زیر خط فقر را حل کند.

‎وی افزود: متأسفانه شنیده شده به دلیل عدم تمکن افراد کم‌درآمد، افراد پولدار از این فرصت سو استفاده می‌کنند و این واحدها را خرید و فروش می‌کنند که اگر صحت داشته باشد جفای آشکار به افراد نیازمند و کم درآمد است باید با نظارت کامل جلوی این سو استفاده‌ها گرفته شود.

زاهددوست تاکید کرد: اینکه افراد پولدار و یا یک بنگاه املاک بیاید با استفاده از پول خود چند واحد را بخرد و بعد با چند برابر قیمت به خود مردم بفروشد این جفا به مردم کم درآمد و مستضعف است.

‎عزم دولت در صیانت از ارزش‌های دینی

وی با اشاره به انتشار بیانیه وزارت کشور از طرف دولت در خصوص عفاف و حجاب اضافه کرد: این بیانیه هر چند با تأخیر اما گویای عزم راسخ دولت انقلابی در صیانت از ارزش‌های دینی به ویژه واجب شرعی عفاف و حجاب است.

امام جمعه دشتی خاطرنشان کرد: اینکه امروز تلاش سازماندهی شده دشمنان در هجمه به نهاد مقدس خانواده و امنیت اجتماعی مردم بیش از گذشته و بی سابقه است تردیدی نیست لذا نیازمند مواجهه فعال و هوشمندانه مسئولان است.

‎وی ادامه داد: هیچ‌گونه تساهل یا بی تفاوتی و یا عقب نشینی در اصول و احکام دینی و از جمله حجاب و عفاف بر کسی پذیرفته نیست و همه باید وظیفه خود در در این زمینه انجام دهند.

زاهددوست گفت: بصیرت و زمان‌شناسی ملت بزرگ ایران و خصوصاً دختران و زنان قهرمان ما در همین اتفاقات اخیر اثبات کرد که دشمن مثل همیشه درگیر محاسبات غلط شده و این مردم دلداده به دین و احکام الهی و اولیا دین هستند.

‎وی افزود: اکثریت قاطع بانوان و دختران ما به این امر حجاب و عفاف پایبند هستند، بنابراین باید شرایط رعایت و احترام به حجاب در همه اماکن و معابر عمومی در جامعه ایجاد شود و در این زمینه همه مردم و مسئولان مسئول هستند. دستگاه قضائی، و سایر نهادهای مرتبط، نسبت به با ورود هوشمندانه خود اجازه تعدی به حریم و حجاب اسلامی را به احدی ندهند.

‎ امام جمعه دشتی تصریح کرد: در شهرستان دشتی از همه مسئولان امر انتظار داریم از آمران به‌معروف و ناهیان از منکر حمایت قاطع شود و با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح جلوی بی بند باری ها و بعضاً خدای ناکرده کشف حجاب‌ها و برهنگی ها گرفته شود.

وی ضمن تحسین و تشکر از برنامه‌های معنوی تلاوت قرآن، دعا و مناجات در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: اعضای هیئت امنا مساجد، حسینه ها و منازل شخصی که اینگونه مراسم برگزار می‌کنند تلاش کنند صدای بلندگوهای مساجد و حسینیه‌ها و منازل موجب آزار و اذیت مردم نشود از این مطلب بسیار مهم غافل نشوند زیرا به فتوای مراجع عظام، ایذای مسلمین به هر نحوی حرام است.

زاهددوست ‎اظهار داشت: شایسته است صدای تلاوت قرآن، دعا و مناجات و سخنرانی‌ها به محل برگزار شونده آن محفل، محدود باشد تا این صدا موجب آزار افرادی که در منازل خود در حال استراحت هستند، نشود. صدای اذان در اوقات نماز هرچه رساتر باید طنین انداز شود و چنانچه اگر افرادی حتی مخالفت هم کنند، نباید به این مخالفت‌ها اعتنایی شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1119502