marini
12 فروردین 1402 - 02:55

شلیک صهیونیست‌ها به جوان فلسطینی/ تخلیه اجباری مسجد الاقصی

منابع فلسطینی در قدس اشغالی در جنایتی تازه از تیراندازی نظامیان اشغالگر به سمت یک جوان فلسطینی در مقابل یکی از صحن‌های مسجد الاقصی خبر می‌دهند؛ صهیونیست‌ها قصد بستن مسجد الاقصی را دارند.

به گزارش خبرگزای مهر، پایگاه خبری الجزیره لحظاتی پیش در خبری فوری از آماده باش نظامیان صهیونیستی در اطراف صحن مسجد الاقصی و بستن دروازه‌های صحن حرم ابراهیمی در پی تیراندازی نظامیان اشغالگر قدس به سمت جوانی فلسطینی خبر دادند.

به گزارش الجزیره، تیراندازی نظامیان صهیونیستی به سمت جوان فلسطینی در مقابل «باب السلسله» در مسجد الاقصی صورت گرفت.

برخی منابع تأیید نشده از شهادت این جوان فلسطینی خبر می‌دهند.

در همین راستا، سایت عبری «حدشوت حموت» در ویدئوی از این درگیری مدعی شد این جوان فلسطینی قصد ربایش سلاح یکی از نظامیان اشغالگر در نزدیکی باب السلسله داشت که به سمت وی شلیک کرده‌اند.

منابع فلسطینی گزارش دادند نظامیان صهیونیستی در پی این درگیری، نمازگزاران زن و مرد فلسطینی را در مصلای نزدیک به مسجد الاقصی را به بیرون رانده‌اند.

همچنین منابع محلی فلسطینی در کرانه باختری گزارش دادند رژیم صهیونیستی در حال اعزام نیروهای پشتیبانی به صحن قدیمی قدس به منظور تخلیه معتکفان فلسطینی و بستن مسجد الاقصی هستند.

گفتنی است همزمان با نزدیک شدن عید «پسح» یهودیان، رژیم اشغالگر قدس با بهانه واهی درصدد تخلیه مسجد الاقصی از حضور نمازگزاران با بهانه مختلف است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1120302